Návštěvníkům

Otevírací doba pokladen

leden–únor 9:00–16:00
březen 9:00–17:00
duben–srpen 9:00–18:00
září 9:00–17:00
říjen–prosinec 9:00–16:00

Zoo je nutné opustit do 2 hodin po uzavření pokladen.

Vstupné

sezónní
duben–září
mimosezónní
říjen–březen
Dospělí 110 Kč 80 Kč
Děti od 3 do 15 let, studenti do 26 let, důchodci 70 Kč 50 Kč
Děti do 3 let ZDARMA ZDARMA
Držitelé průkazů ZTP/ZTP P SLEVA 50% SLEVA 50%
Školy v období školního roku (září až červen) 40 Kč 40 Kč
Roční rodinná vstupenka na 20 jednotlivých vstupů 900 Kč 900 Kč

Časté dotazy

Může do naší zoo pes?
Každého majitele čtyřnohého přítele jistě potěší zpráva, že psi jsou u nás srdečně vítání. Váš pejsek může do zoo zdarma a vstupné se za něj neplatí. Pouze u pavilonů a průchozích výběhů Vás žádáme, abyste do nich vstupovali bez něj. V pavilonech by setkání němých tváří totiž nemuselo být němé a hlasité projevy by mohly způsobit mezi zvířaty neklid. Jistě na vás Váš pejsek rád počká, a aby se mu čekání zpříjemnilo, připravili jsme pro něj speciální místa, kde může zahnat žízeň. Pro bezpečí zvířecích obyvatel zoo i ostatních návštěvníků je potřeba, aby u psa většího než kokršpaněl nechyběl nasazený náhubek.

Můžu navštívit zoo s kolem?
Zoo Olomouc se nachází v kopcovitém terénu, tudíž z bezpečnostních důvodů není možné navštívit zoo s kolem, odrážedlem, koloběžkou a dalšími podobnými dopravními prostředky. Kolo si můžete zamknout do stojanu před restaurací Archa.

Platí se u vás za fotografování, smí se vůbec fotografovat?
Všem nadšeným fotografům, kteří si přejí zachytit svůj den v zoo, nebo zdokumentovat zvířata sdělujeme, že fotografovat se smí a bez poplatku. Převážně v pavilonech Vás ale prosíme o nepoužívání blesku, tzn. blesk off.:-)

Je možné v zoo platit bezhotovostně a vybrat si zde peníze?
Na pokladnách zoo jsou k dispozici ;platební terminály, na nichž je možné platit i za pomoci běžných typů platebních karet. V místní části Olomouce na Svatém Kopečku se bohužel nenachází bankomat, proto si prosím vyberte hotovost předem. Vzdálenost nebližšího bankomatu v Olomouci (v místní části Chválkovice, u Hlavního nádraží ČD nebo u obchodního domu SENIMO je okolo 8 km) nebo ve Velké Bystřici (7 km).

Mohu v rámci letních prázdnin uplatnit studentskou slevu? Vztahuje se sleva v tomto období i pro školy, nebo příměstské tábory?
Jako jednotlivec můžete uplatnit studentskou slevu po celý rok. Školáci coby skupina ji mohou využít jen v průběhu školního roku (od září do června), nikoliv o prázdninách. Táborníků se týká vstupné standardní.

Platíme coby pedagogický doprovod vstupné?
Na pedagogický doprovod myslíme a za spolupráci s Vámi, učiteli jsme rádi. V případě, že doprovázíte děti, je pro Vás do zoo vstup zdarma v následujícím počtu: Pro skupinu třiceti dětí: MŠ:3 pedagogové zdarma ZŠ, 1. stupeň: 2 pedagogové zdarma ZŠ, 2. stupeň, střední školy: 1 pedagog zdarma

Když dělám doprovod osobě ZTP/P, platím vstupné?
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají umožněn vstup s 50% slevou ze vstupného. Doprovod ZTP/P má vstup zcela zdarma. Ještě, aby ne…

Jaký typ poukazů lze uplatnit při koupi vstupného?
Nejčastěji využívané poukazy naleznete ZDE

Kde mohu v zoo přebalit dítě?
Vašemu robátku nabízíme možnost výměny mokré za suchou na dámských toaletách restaurace Pod Věží.

Jak funguje rodinná vstupenka, kolik vstupů na ni můžeme uplatnit, jak poznáme, kolik jich zbývá?
Rodinnou vstupenkou podporujeme rodiny s dětmi. Její cena je 900,- Kč, platí rok od vytištění. Lze na ni uplatnit 20 jednotlivých vstupů, tzn., že se turniket, kterým se do areálu prochází, může otočit max. 20 krát. Jedno otečení je rovno jednomu projití jedné osoby. Pro lepší pochopení uvádíme konkrétní příklad: Pokud půjde 4 členná rodina, může v tomto složení v rámci rodinné vstupenky navštívit zahradu celkem 5 krát. Pokud rodina čítá 20 členů, blahopřejeme, ale k návštěvě se na rodinnou vstupenku vydá pouze jednou. Zjistit počet zbývajících vstupů rodinné vstupenky nelze jinak, než přiložením čárového kódu na čtečku turniketu.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás kontaktujte telefonicky na čísle 585 151 601 nebo e-mailem na info@zoo-olomouc.cz